Dondurma çeşitlerimiz
Pasta çeşitlerimiz
Tatlı çeşitlerimiz
Kurumsal | Hakkımızda

Cazgır kelimesinin, sözlük anlamı olarak ne olduğu konusunda sanırız herkesin bir fikri vardır 
Cazgır ın sözlük anlamı 

Yağlı Güreş Cazgırları

Yağlı güreşlerdeki tüm pehlivanları seyircilere tanıtan, onları güreşe başlatan kişidir.  Salavatçı  da denilen Cazgır, hakem heyetinin ya da kura ile eşleştirilen pehlivanların adlarını, sanlarını, güreş oyunlarındaki hünerlerini uygun mısra ve dualarla tanıtır.

Bu dua yörelere göre değişir. Pehlivanlıkta olduğu gibi Cazgırlıkta da usta-çırak geleneği vardır. Ünlü Cazgırlar arasında, Edirne Ayşekadın Camii imamı Sadık Hoca ( Atılgan ), şirin Mustafa sayılabilir. Güreşlerin başlangıcının ilk günü olan Cuma günü, tüm güreşçiler pehlivanlar mezarlığını ziyaret ettikten sonra, Selimiye Camiinde okutulan Mevlütün ardından Sarayiçi ne gidilerek, küçük boylardan itibaren Cazgırın duası ile güreşleri başlatırlar.

CAZGIR
, asırlık bir çınar gibi, halen şehrimizde dinginliğini koruyor.4 nesildir, 7 den 77 ye herkesin anılarında, o en güzel, o en nefis anlar hatırlandığında, haklı bir yer almıştır Cazgır. Hele o mis gibi kokan kavunlu dondurma unutulur gibi değildir ve bu gelenek devam etmektedir. Kim bu dondurmayı yemişse gittikleri yerde de bu lezzeti arar olmuştur. Ancak ne var ki bu lezzet sadece Uzunköprü de. Gelin, görün. Bir sebeple şehrimize gelen insanların yemeden gidemedikleri, aranılan lezzet harmanı CAZGIR, ta o zamanlarda  ondokuzuncu yüzyılın başlarında, Uzunköprü yle tanışan o eski Uzunköprü lü hemşehrilerimiz ve o tarihlerde yolu Uzunköprü den geçmiş ve birdaha dönememiş, ancak bu gün torunları bu şehirden geçerlerken, aile büyüklerinden, efsanevi bir lezzetle dinlenen, masalsı sohbetleri süsler. Bugüne değin benzerleri hatta bu tada yaklaşanları olduğu halde, tılsımını bulamadıkları bu sırrın cevapları CAZGIR ın Dondurmasında kuşaklar boyunca mevcut.

CAZGIR kalite, lezzet, güven, hizmet, dürüstlük ve bunların hepsini kapsayan güvenilir bir marka olmuştur. Hem üreticisinin dededen toruna, hem de tüketicide nesiller boyu bıraktığı lezzetiyle, Uzunköprü için bir miras haline gelmiş ve varisleri olarak hepimize intikal etmiştir.

CAZGIR | Cazgır Dondurma, Pasta, Tatlı - 1934 Yılından Günümüze Geleneksel Lezzet Harmanı, cazgır dondurma, cazgır pasta, cazgır tatlı, yaş pastalar, doğum günü pastaları, pastane, profiterol, peynir helvası, dondurmalar, pastalar, tatlılar, çikolatalı, çilekli, vanilyalı, karamelli, muzlu, meyvalı, sütlü tatlılar, edirne, uzunköprü
web tasarım